Toto je ukážkový príspevok blogu.

Ak sa prihlásite na web (odkaz na prihlásenie autora je na úplnom konci tejto stránky), budete ho môcť upraviť, rovnako ako všetky ostatné články. Taktiež môžete vytvárať nové články a robiť ďalšie úpravy na webe.

Keď pridáte a upravíte články, uvidíte ako sa váš web mení a ako ho môžete rôznymi spôsobmi upravovať.

Poďme na to, nemôžete to pokaziť.

Vaša hlavná stránka je nastavená na zobrazovanie štyroch najnovších článkov z kategórie blogov v stĺpci. Potom sú tu odkazy na ďalšie dva staršie články. Tieto čísla môžete zmeniť úpravou nastavení obsahu v záložke blogu vašej administrácie. V hornom menu nájdete odkaz na administračné rozhranie.

Ak chcete mať príspevky blogu rozdelené na dve časti - perex a potom úplný článok na samostatnej stránke, použite tlačidlo Čítať ďalej pre vloženie zlomu.

Váš web má už vopred nakonfigurovaných niekoľko všeobecne používaných modulov. Obsahuje:

  • Modul obrázkov, ktorý zobrazuje obrázok v menu. Je to samostatný modul, ktorý môžete upraviť pre zmenu obrázka.
  • Najčítanejšie príspevky, ktorý vypíše články podľa počtu ich prečítaní.
  • Staršie články - vypíše články po mesiacoch.
  • Odbery článkov - umožní čitateľom čítať vaše články pomocou čítačky kanálov.
  • Obľúbené značky, ktoré sa zobrazujú pri používaní označovania vašich článkov. Jednoducho zadajte značku do poľa značiek pri vytváraní článkov.

Každý z týchto modulov má množstvo nastavení, s ktorými môžete experimentovať v Správcovi modulov v administrácii. Presunom myši nad modul a kliknutím na ikonu upravovania sa dostanete na stránku úprav príslušného modulu. Vždy sa uistite, že každý upravovaný modul ste uložili a zatvorili.

Joomla! taktiež obsahuje množstvo ďalších modulov, ktoré dokážu váš web vylepšiť. Počas vývoja vášho webu môžete pridať ďalšie moduly pomocou Joomla Extensions Directory.

Šablóny nastavujú vzhľad vašich webových stránok.

Tento blog je nainštalovaný so šablónou Protostar.

Nastavenia môžete upraviť kliknutím na odkaz Práca na vašom webe, nastavenia šablóny v hornom menu (viditeľné po prihlásení).

Napríklad môžete zmeniť farbu pozadia webu, farbu podsvietenia, názov webu, popis webu, ako aj použité písmo.

Viac nastavení je dostupných v administrácii webu. Rovnako tak môžete nainštalovať novú šablónu pomocou správcu rozšírení.